Raf Ömrü Uygulamaları

  • Saha uygulamalarına ilişkin görsel materyallerin hiçbirinde, dijital fotoğraf düzeltme (onarma, renklendirme, vd.) teknikleri uygulanmamıştır. Sayfalardaki görsel materyal ROA'nın izni olmaksızın ticari amaçla kullanılamaz.
  • Seçtiğiniz bir resmi büyütmek için üzerine tıklayınız. Herhangi bir set içerisindeki tüm resimleri slayt gösterisi şeklinde izlemek için kamera simgesine tıklayınız.

Yer: Nazilli, Aydın
Tarih:
19 Aralık 2009 - 14Ocak 2010

Yukarıda belirtilen tarih aralığında tesiste yapılan denemede, 200 l. su içerisinde 30 cc. ROA ile hazırlanan karışımdan dilimlenmiş domatesler üzerine püskürtme işlemi yapılmış, aynı evsafta bir miktar dilimlenmiş domates ile de kontrol grubu oluşturulmuştur. Her iki kavanozun da ağzı kapatılmak suretiyle beklemeye alınan kontrol grubu ve ROA'lı grubun 14 Ocak 2010 tarihli görüntüleri aşağıdadır. Kontrol grubu domatesler, kavanoz içerisinde mevcut olan aerobik ve anaerobik zararlı mikroorganizmaların tesiriyle tamamen bozulurken, ROA'lı grup domateslerin -suları kavanozun dibine inmesine rağmen- kalitatif özelliklerini muhafaza ettiği gözlenmiştir. (2 Resim)

ROA Biyoteknoloji Raf ÖmrüROA Biyoteknoloji Raf Ömrü

Yer: Aydın
Tarih:
14 Ekim 2010 - 30 Ekim 2010

Birbirinden farklı tarım işletmeleri tarafından, yetiştirdikleri domateslerin raf ömürleri üzerinde ROA'nın etkisini gözlemlemek amacıyla 14 Ekim itibariyle (aynı tarihte) denemeler başlatılmıştır. ROA uygulanan ve uygulanmayan (kontrol grubu) kavanozlardaki domateslerin raf ömürleri karşılaştırılılmıştır.

SONUÇ : Roa Plus Organik Sıvı Gübre Domatesin Raf ömrüne 14 gün ilave katkı sağlamıştır.

Roa Plus Organik Sıvı Gübre Uygulanan Kontrol Grubu Roa Uygulanmayan

rf3